פרח יפני

שלכת ביפן

עונת השלכת ביפן הנקראת בפי היפנים "קוו-יו" (עלים אדומים), היא אחת מתופעות הטבע היפות והמהממות בארץ זו ובעולם כולו (יש כאלו הסוברים שמרשים יותר מפריחת הדובדבן).

הסתיו מתחיל במקומות הגבוהים והקרים עד שכל יפן נשטפת בצבעים עזים של כתום,צהוב ואדום.

צרו איתנו קשר

972-52-3894740+

maropanit@hotmail.com

אתרי החובה ביפן לרוב נמצאים בחיק הטבע וגם בערים דאגו היפנים כיאה לבני דת השינטו לשמור על ירוק וטבע ככל האפשר.

4-5.11

יום שלישי רביעי המראה משדה התעופה בן גוריון לאוסקה דרך סיאול. נחיתה בשדה התעופה קנסאי בערב, –שדה תעופה מרשים וענק, אשר נבנה על אי מלאכותי בהשקעה של מיליארד דולר. –אוטובוס יחכה לקבוצה,לנסיעה קצרה ללינה באוסקה.

6.11

לאחר ארוחת הבוקר, נצטייד בתיק קטן לשני לילות ונשלח את המזוודות לקיוטו. נסיעה ברכבת המהירה מהעיר אוסקה להירושימה. מהירושימה,נפליג במעבורת לאי מיאג'ימה, הנחשב לאחד המקומות היפים ביפן. באי זה מתרחשת הרמוניה בין מקדשים נפלאים ומיוחדים,בתים עתיקים,שמורות טבע,תופעות מדהימות של גאות ושפל ואווירה מיוחדת ואפילו מיסטית,האי מקודש ליפנים שהאמינו כי אלי השינטו,הדת היפנית העממית,שוכנים בו. לאחר הסיור נחזור להירושימה. שמה של הירושימה מעורר צמרמורת בקרב כל שוחרי השלום בעולם.לבקר בהירושימה,פירושו להתרכז בנורא מכל השמדת עם בפצצה אטומית.העיר הוחרבה כולה על ידי הפצצה,שהוטלה באוגוסט 1945,כדי להביא לכניעת יפן ולסיום מלחמת העולם השנייה. נבקר באתר ההנצחה-בפארק השלום ובמוזיאון.

לינה בהירושימה.

7.11

אוקיאמה-יפן המסורתית נסיעה ברכבת לכוון העיר אוקיאמה- משמעות שמה של העיר הוא "כפר האסמים" המתאפיינים בקירות טיח ואריחים שחורים.נבקר בלב הרובע העתיק ביקאן שם ניצבים אסמים בני 200 שנים ומספר עצי ערבה ליד תעלת מים רוגעת. בעבר הייתה אוקיאמה מרכז הנחלה הפיאודלית של משפחת איקדה,והיום היא עיר מודרנית תוססת. ביקור בטירת אוקיאמה ולאחר מכן נבקר בגן הסמוך למצודה,"גן קוראקו אן"-אחד משלושת הגנים היפים ביפן . ניסע מאוקיאמה בנסיעה קצרה לעיר קורשיקי-עיר סוחרים מתקופת אדו, בעלת מורשת אדריכלית מרתקת. בקורשיקי נסתובב ברובע העתיק "ביקאן"-אזור יפהפה לצד תעלת מים אשר מציג את האסמים המרשימים כגלריות,חנויות מסורתיות ועוד.

לינה באוקיאמה.

8.11

לאחר ארוחת הבוקר,ניפרד מאוקיאמה וניסע ברכבת המהירה לקיוטו. קיוטו היא "ירושלים של יפן"-בירתה הקיסרית העתיקה של יפן. החיים בקיוטו שזורים במחזור העונות ותופעות הטבע. קיוטו שימשה כאלף שנה לבירה הקיסרית של יפן,שם נשמרו אתרים מפורסמים רבים בלב עיר מודרנית וסואנת. מטיילים רבים מגדירים את הביקור בעיר כשיאו של הטיול ביפן,זוהי ללא ספק העיר בעלת ההיסטוריה,המסורת והחשיבות הגדולה ביותר ביפן. סטיב ג'ובס,מייסד חברת "אפל" כינה אותה "העיר היפה בעולם" והקפיד לבקר בה מדי שנה עם ילדיו עד לשנת 2010. נתחיל את הסיור במקדש הזהב-שריד נוצץ ליפן של ימי הביניים,שנבנה בידי השוגון השלישי לבית איקאגה יושימיצו (1358-1408). מקדש ריואנג'י-המפורסם בזכות גן הסלעים הקטן שלו,ונחשב בעיני רבים לביטוי מושלם של עקרונות הזן והבודהיזם. נמשיך לטירת ניג'ו-מצודה מרשימה ,מיוחדת במינה בזכות עיצוב הפנים ו"רצפות הזמיר" רצפות שעוצבו כך שדורכים עליהן הן משמיעות חריקות הדומות לציוץ ציפורים,כמערכת אזהרה מפני פולשים. משם ניסע למקדש סאנג'וסאנגנדו-מקדש בעל השפעה מהפנטת על מבקריו בזכות 1001 הפסלים הזהים של האלה קאנון הערוכים בשורות בתוך האולם המאורך ובוהקים באור קלוש. האפקט קסום וגם מעט מפחיד. חזרה למלון. בערב נצא לסיור רגלי בסמטאות המרתקות של העיר העתיקה.

לינה בקיוטו.  

9.11

היום כולו מוקדש לקיוטו. נתחיל את היום בפרבר ארשימה של קיוטו החביב על היפנים בסופי השבוע לאתנחתא של טבע ורגיעה מהעיר הסואנת. לארשימה נגיע ברכבת העתיקה של קיוטו שנשתמרה לצרכי תיירות וניחשף לחלק ההררי של העיר. לאחר הביקור,נתנסה בטקס התה היפני-אחד הסמלים הבולטים בתרבות הזן. ניסע למקדש קיומיזו-דרה,מקדש בודהיטי ,אשר במשך יותר מאלף שנים טיפסו עולי הרגל אל המקדש ,במטרה להתפלל מות פסל האלה קאנון בעלת 11 הראשים ולשתות ממי המעיין הקדוש.במקדש מרפסת המשקיפה על נוף מרהיב של העיר. נסיים את היום במקדש יסקה ולצידו פארק מרוימה האהוב על היפנים במיוחד בעונות האביב-סתיו ובסופי שבוע.(במידה ויתאפשר בלוח הזמנים) חזרה למלון.

לינה בקיוטו.

10.11

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעיר נארה. נארה נחבאת בצילה של אחותה הגדולה קיוטו, אך היא אינה יפה פחות וגם חשובה היסטורית. עיר עתיקה על גבעות מיוערות המקיפות אותה, על מתחמי המקדשים היפים ומבני עץ עתיקים, השומרת על מעמדה כמרכז רוחני רוגע ונעים. נארה הייתה בירת יפן במשך 74 שנים תחת שלטון הקיסר גמיו. נבקר בשני המקדשים החשובים בעיר:טודאיג'י הכולל את הבודהה הגדול ביפן,שבזכותו התבססה נארה כעיר בירה ומרכז בודהיסטי חשוב. המקדש הגדול קאסוגה שהוקם כדי לשמש המקדש המגן של משפחת פוג'יווארה-אחת ממשפחות האצולה החזקות שייסדו את העיר. נשוב לקיוטו לסיר בשוק המקומי,נישיקי,יעד חביב על השפים בעיר,בשוק תוכלו לראות מגוון ענק של חמוצים ומוצרים המאפיינים את המטבח בקיוטו. נמשיך למקדש הכסף –הגן שמסביב למקדש נחשב בעיני היפנים לדוגמה היפה ביותר של גן יפני. חשיבותו של מקדש זה היא שבתוכו הגיעו לרמת העידון והמומחיות הגבוהות ביותר טקס התה,תיאטרון הנו, אמנות סידור הפרחים וציורי הדיו. מהמקדש נצא רגלית למסלול הפילוסופים -אחד ממוקדי העניין הפופולאריים בקיוטו,מוליך ממקדש הכסף לכיוון דרום, במקביל תעלת מים רצופה עצי דובדבן. המסלול קיבל את שמו ממנהגו של נישידה קיטארו (1870-1945) פרופ' לפילוסופיה מאוניברסיטת קיוטו, לטייל לאורכו בכל בוקר. לאורך המסלול פזורים בוטיקים ,בתי קפה, מסעדות וחנויות. לקראת ערב נצא למופע פולקלור ברובע גיון הקסום. 
לינה בקיוטו.

11.11

נצטייד בתיק ללילה אחד ונשלח את המזוודות לטקיאמה. ניסע ברכבת מקיוטו לקנזוואה. טיול בקנזאווה-כפר קטן שהתפתח במאה ה16 ונשלט 300 שנה ע"י אחת המשפחות החזקות ביפן. בגלל הרווחה הכלכלית ששררה באזור, התאפשרה צמיחה תרבותית ואמנים מקיוטו עברו לכאן ופתחו סגנונות חדשים של אמנות. היפנים מכנים את העיר "קיוטו הקטנה" -כינוי שהעיר אכן ראויה לו. נבקר בגן קנרוקואן הנחשב לאחד משלושת הגנים היפים ביפן, פירוש השם הוא "הגן בעל שש התכונות הטובות":מרווח,מבודד, מקורי ובעל ניחוח עתיק ויש בו מים זורמים ונוף יפה. נמשיך לשכונת הסמוראים האצילית והאלגנטית, נבקר בבית משפחת נומורה-שם נוכל ללמוד על חייהם של הסמוראים ותורת הזן אותה אימצו בחיי היומיום. נבקר בשוק הדגים והאוכל בעיר-מקום ענק וססגוני-הזדמנות לטעימות מדוכני האוכל הטרי ונקי. בשעת דמדומים נבקר ברובע העתיק של הגיישות-זהו רובע קסום הנותן תחושה של מסע בזמן כאילו לא עברו 150 שנה מאז החליטה יפן להפוך למדינה מודרנית. נבקר בבית הארחה של גיישות ונלמד על התופעה ,הכי מרתקת אולי בתרבות יפן.

לינה בקנזוואה.   

12.11

לאחר ארוחת הבוקר,ניסע מקנזוואה לכפר שיראקווה גו, היושב לו בחיק האלפים היפנים המתנשאים לגובה של 3000 מטר. האזור שימש זמן רב מקום מפלט למנודים ולמובסים ומדי שנה הוא מתכסה במעטה עבה של שלג.נבקר בבתי ה"גאשו-זוקורי" היחודיים- בתים אלה נקראים על שם גגות הקש המשופעים המאפיינים אותם שצורתם מזכירה "גאשו" (הצמדת כפות הידיים בתפילה.) המשיך לעיירה טקיאמה-עיר מלאת אופי השוכנת בלב ההרים.אשר בגלל המחסור בגדולי אורז,התפתחה בה תעשיית עץ שמשכה נגרים ואמנים לעיר. נבקר באולם המרכבות-תערוכת במות של הפסטיבלים הנחגגים בעיר באביב ובסתיו, הבמות מעוטרות וגבוהות בשלל צבעים ססגוניים. נסייר באזור קמיסנומאצ'י-אזור של חנויות מסורתיות עם עבודות גילופי עץ שהגיעו לשיא בשכלולם בטקיאמה. לקראת ערב נחזור למלון, שם נוכל לבקר במרחצאות החמים.

לינה בטקיאמה.

13.11

לאחר ארוחת הבוקר,נצא לשוק הבוקר של העיר טקיאמה,שם מוכרים תושבי העיר את תוצרתם החקלאית. ניסע לכפר הידה,זהו כפר פולקלור,אליו הועברו מעל 30 בתים מהאזוריים הכפריים שבסביבה.מהתבוננות בהם אפשר ללמוד על החיים באקלים מושלג ועל חייהם של ראשי הכפרים. נבקר במבשלת סאקה-המשקה הלאומי של יפן ומשקה האלים,טקיאמה מצטיינת באיכות הסאקה בזכות המים הצלולים של האזור. נחזור לעיר ונסיים בטקיאמה ג'יניה-הבית שנבנה ב-1615 עבור האדון של טקיאמה ביפן הפיאודלית והוסב למשרד משול מחוזי מטעם השוגונאט לאחר מכן.

לינה בטקיאמה.

14.11

לאחר ארוחת הבוקר נצא לנסיעה ארוכה ויפהפייה לעבר עיירת הנופש האקונה. האקונה היא עיירת מעיינות חמים השוכנת בלב הגבעות, וסביב פזורים אתרים טבעיים והיסטוריים. האזור משמש לנופש מאז המאה התשיעית. נשוט בספינה באגם אשי השוכן בלב העיירה לצד נופים שלווים ויפים,נבקר בעמק הרתיחה הגדולה-"אווקו דני" אזור מרהיב של פליטת גזים גופרתיים מהאדמה. לקראת ערב נגיע למלון.  

15.11

לאחר ארוחת בוקר,נבקר במוזיאון הפתוח,בו מוצגים פסלים מודרניים השזורים בנוף הטבע שמסביב בשלמות מדהימה. המוזיאון כולל את "בית פיקסו" המציג אוסף מרשים של הצייר האגדי. נמשיך למוצג שיחזור מעניין של שער הביקורת סקי-שו,ששימש בתקופת אדו נקודת ביקורת למעבר אנשים וכלי נשק. ניפרד מהאקונה וניסע לעיר קמקורה-בירת הסמוראים, ניסע לעיר קמקורה-בירת הסמוראים השוכנת בין גבעות מיוערות לחוף האוקיינוס ,אהובה בקרב אמנים וסופרים,בה תוכלו למצוא בתי מלאכה וחנויות עתיקות. נבקר בבודהה הגדול-האתר המפורסם בעיר,הפסל מתנשא לגובה של 13.5 מטר,שרד גלי צונמי,שריפות ורעידות אדמה.היום מותקנים בבסיסו בולמי זעזועים. נבקר במקדש האסה-דרה שעיצובו פשוט ואלגנטי ובולט ביופיו הודות לגן המהמם שנבנה סביבו ממנו ניתן לצפות על העיר החביבה על הסמוראים. מקמקורה ניסע לטוקיו-העיר הבירה של יפן כיום,שנבחרה כמקום מושבו של השוגון לפני 400 שנה.טוקיו היא העיר המודרנית,המרגשת והשוקקת בעולם כולו. בעיר קיימת הרמוניה בין ישן לחדש,מזרח ומערב,גורדי שחקים לצד גנים מטופחים ושקטים. נגיע למלון ונצא לסיור רגלי בעיר.  

16.11

נתחיל את היום בפארק שינג'וקו, דוגמה לגן מערבי ענק ומהמם שנבנה בתקופת הקיסר המיתולוגי מייג'י. הפארק מחולק לשלושה סיגנונות: אנגלי, צרפתי ויפני. בפארק חממה נדירה ביופייה הבנויה מזכוכיות. נבקר במקדש מייג'י-הקיסר המיתולוגי של יפן אשר לקח את ההחלטה האמיצה להפוך את יפן למדינה מערבית מודרנית לאחר 300 שנה שגבולותיה נסגרו ליציאה וכניסה אליה. נמשיך לשדרת אומוטסנדו- ה"שאנז אליזה" של טוקיו,זוהי שדרה החביבה על הצעירים והזרים בעיר במיוחד בסופי שבוע. ניסע לרובע התוסס והמהפנט "שיבויה" המוכר לכולנו בזכות הצומת הסואנת אותה
חוצים רבבות מדי יום.

לינה בטוקיו.

17.11

יום המוקדש כולו לטוקיו. נבקר באסקוסה,רובע עתיק בו נמצא מקדש סנסו ג'י-המרהיב והקדוש ביותר בעיר,נבקר בשוק הססגוני שסביבו ,בו תוכלו למצוא את כל המזכרות והפריטים היפניים הייחודיים. מאסקוסה נמשיך למוזיאון אדו-שמה הקודם של העיר,המוזיאון מרתק ומקורי שנבנה בסגנון מחסן מסורתי מוגבה, בו ניתן ללמוד על חיי התושבים בטוקיו ותהליך האורבניזציה שהחל עם ישיבתו של השוגון בעיר בסוף המאה ה-16. נבקר בפארק וונו, אותו הקים השוגון הראשון לבית טוקוגאווה,במטרה לנטרל את הרוחות הרעות שעלולות להגיע מכיוון צפון מזרח. הפארק היה פופולארי מאז ימיו הראשונים ושימש נושא להדפסי עץ מפורסמים ולסיפורים קצרים. ברחבי הפארק פזורים מוזיאונים ,גן חיות ואגמים. מהפארק נמשיך רגלית לשוק אמיוקו-אחד השווקים הגדולים והיפים באסיה אשר אפשר לקנות בו כל דבר.המילה אמה-פירושה ממתק ומכאן שמו של השוק. ניסע לאזור ינקה בטוקיו-פינה ציורית שהצליחה באורח פלא לשרוד את שלל המהפכות של המאה שעברה. החיים כאן מתנהלים על מי מנוחה,כפי שהם בוודאי התנהלו לפני כמאה שנה. במעבר חד ממסורת ופשטות ניסע לרובע גינזה-הרובע היוקרתי ביותר בעיר הממחיש את עוצמתה הכלכלית של יפן. נבקר בבניין סוני-אחד מסמליה של התעשייה היפנית,בחנויות הפאר,בחנויות האוכל הממגנטות ומגרות,נביט בבניינים שתוכנו על ידי טובי האדריכלים.

לינה בטוקיו.

18.11

טוקיו –ניקו-חזרה לטבע לצד פאר הבנייה של השוגון. ניקו-פנינת התיירות של יפן ועיר השוגון. עם בוקר נצא מטוקיו לעיר ניקו. ניקו משופעת במקדשים ובהם מגיעה אומנות יפן לשיאה. הסיור כולל ביקור במקדש טושוגו שנבנה לכבודו של השוגון הגדול טוקוגאווה. נבקר במפלי קגון הנופלים מגובה של מאות מטרים ונצפה באגם "צ'וזנג'י". לאחר שנחזור למלון להתרעננות קלה-נצא לארוחת ערב יחד.

לינה בטוקיו.

19.11

לאחר ארוחת הבוקר-נתחיל את היום בביקור בבניין העירייה של טוקיו שנבנה בשנות התשעים של המאה שחלפה בעלות של מיליארד דולר. ניסע לארמון הקיסר ששימש בעברו מקום מושבו של השוגון,ונטייל בגן המזרחי שסביבו. נסייר בפארק היבייה הענק –הפארק הגדול היחיד בעיר המעוצב בסגנון מערב. ,בדרכנו חזרה,נוכל לראות(במהלך נסיעה) את בניין הפרלמנט . אחה"צ חופשי לקניות אחרונות והתארגנות לחזרה לארץ (אם לא-נסיעה לדייבה).

20.11

עמוסי חוויות וזכרונות של נופים יפים ובלתי נשכחים נטוס בבוקר לישראל דרך סיאול.

דיקלה כהן טיולים ליפן

ברוכים הבאים לאתר טיולים ליפן של דיקלה כהן.
דיקלה התגוררה בטוקיו כסטודנטית לשפה היפנית , כארבע שנים והשלימה את לימודיה בתרבות והיסטוריה היפנית לתואר שני באוניברסיטה העברית,ירושלים.
מאז ועד היום, דיקלה מוציאה טיולים מאורגנים, פרטיים ואף נותנת שירותי יעוץ למטייל העצמאי ביפן.
באתר תוכלו למצוא מגוון מסלולים כולל המלצות,
תמונות רשימת אתרי חובה, תרבות, היסטוריה ,אמנות יפנית ומודרנית, אוכל ועוד.

עונת השלכת ביפן הנקראת בפי היפנים "קוו-יו" (עלים אדומים), היא אחת מתופעות הטבע היפות והמהממות בארץ זו ובעולם כולו (יש כאלו הסוברים שמרשים יותר מפריחת הדובדבן).

הסתיו מתחיל במקומות הגבוהים והקרים עד שכל יפן נשטפת בצבעים עזים של כתום,צהוב ואדום.

אתרי החובה ביפן לרוב נמצאים בחיק הטבע וגם בערים דאגו היפנים כיאה לבני דת השינטו לשמור על ירוק וטבע ככל האפשר.

4-5.11

יום שלישי רביעי המראה משדה התעופה בן גוריון לאוסקה דרך סיאול. נחיתה בשדה התעופה קנסאי בערב, –שדה תעופה מרשים וענק, אשר נבנה על אי מלאכותי בהשקעה של מיליארד דולר. –אוטובוס יחכה לקבוצה,לנסיעה קצרה ללינה באוסקה.

6.11

לאחר ארוחת הבוקר, נצטייד בתיק קטן לשני לילות ונשלח את המזוודות לקיוטו. נסיעה ברכבת המהירה מהעיר אוסקה להירושימה. מהירושימה,נפליג במעבורת לאי מיאג'ימה, הנחשב לאחד המקומות היפים ביפן. באי זה מתרחשת הרמוניה בין מקדשים נפלאים ומיוחדים,בתים עתיקים,שמורות טבע,תופעות מדהימות של גאות ושפל ואווירה מיוחדת ואפילו מיסטית,האי מקודש ליפנים שהאמינו כי אלי השינטו,הדת היפנית העממית,שוכנים בו. לאחר הסיור נחזור להירושימה. שמה של הירושימה מעורר צמרמורת בקרב כל שוחרי השלום בעולם.לבקר בהירושימה,פירושו להתרכז בנורא מכל השמדת עם בפצצה אטומית.העיר הוחרבה כולה על ידי הפצצה,שהוטלה באוגוסט 1945,כדי להביא לכניעת יפן ולסיום מלחמת העולם השנייה. נבקר באתר ההנצחה-בפארק השלום ובמוזיאון.

לינה בהירושימה.

7.11

אוקיאמה-יפן המסורתית נסיעה ברכבת לכוון העיר אוקיאמה- משמעות שמה של העיר הוא "כפר האסמים" המתאפיינים בקירות טיח ואריחים שחורים.נבקר בלב הרובע העתיק ביקאן שם ניצבים אסמים בני 200 שנים ומספר עצי ערבה ליד תעלת מים רוגעת. בעבר הייתה אוקיאמה מרכז הנחלה הפיאודלית של משפחת איקדה,והיום היא עיר מודרנית תוססת. ביקור בטירת אוקיאמה ולאחר מכן נבקר בגן הסמוך למצודה,"גן קוראקו אן"-אחד משלושת הגנים היפים ביפן . ניסע מאוקיאמה בנסיעה קצרה לעיר קורשיקי-עיר סוחרים מתקופת אדו, בעלת מורשת אדריכלית מרתקת. בקורשיקי נסתובב ברובע העתיק "ביקאן"-אזור יפהפה לצד תעלת מים אשר מציג את האסמים המרשימים כגלריות,חנויות מסורתיות ועוד.

לינה באוקיאמה.

8.11

לאחר ארוחת הבוקר,ניפרד מאוקיאמה וניסע ברכבת המהירה לקיוטו. קיוטו היא "ירושלים של יפן"-בירתה הקיסרית העתיקה של יפן. החיים בקיוטו שזורים במחזור העונות ותופעות הטבע. קיוטו שימשה כאלף שנה לבירה הקיסרית של יפן,שם נשמרו אתרים מפורסמים רבים בלב עיר מודרנית וסואנת. מטיילים רבים מגדירים את הביקור בעיר כשיאו של הטיול ביפן,זוהי ללא ספק העיר בעלת ההיסטוריה,המסורת והחשיבות הגדולה ביותר ביפן. סטיב ג'ובס,מייסד חברת "אפל" כינה אותה "העיר היפה בעולם" והקפיד לבקר בה מדי שנה עם ילדיו עד לשנת 2010. נתחיל את הסיור במקדש הזהב-שריד נוצץ ליפן של ימי הביניים,שנבנה בידי השוגון השלישי לבית איקאגה יושימיצו (1358-1408). מקדש ריואנג'י-המפורסם בזכות גן הסלעים הקטן שלו,ונחשב בעיני רבים לביטוי מושלם של עקרונות הזן והבודהיזם. נמשיך לטירת ניג'ו-מצודה מרשימה ,מיוחדת במינה בזכות עיצוב הפנים ו"רצפות הזמיר" רצפות שעוצבו כך שדורכים עליהן הן משמיעות חריקות הדומות לציוץ ציפורים,כמערכת אזהרה מפני פולשים. משם ניסע למקדש סאנג'וסאנגנדו-מקדש בעל השפעה מהפנטת על מבקריו בזכות 1001 הפסלים הזהים של האלה קאנון הערוכים בשורות בתוך האולם המאורך ובוהקים באור קלוש. האפקט קסום וגם מעט מפחיד. חזרה למלון. בערב נצא לסיור רגלי בסמטאות המרתקות של העיר העתיקה.

לינה בקיוטו.  

9.11

היום כולו מוקדש לקיוטו. נתחיל את היום בפרבר ארשימה של קיוטו החביב על היפנים בסופי השבוע לאתנחתא של טבע ורגיעה מהעיר הסואנת. לארשימה נגיע ברכבת העתיקה של קיוטו שנשתמרה לצרכי תיירות וניחשף לחלק ההררי של העיר. לאחר הביקור,נתנסה בטקס התה היפני-אחד הסמלים הבולטים בתרבות הזן. ניסע למקדש קיומיזו-דרה,מקדש בודהיטי ,אשר במשך יותר מאלף שנים טיפסו עולי הרגל אל המקדש ,במטרה להתפלל מות פסל האלה קאנון בעלת 11 הראשים ולשתות ממי המעיין הקדוש.במקדש מרפסת המשקיפה על נוף מרהיב של העיר. נסיים את היום במקדש יסקה ולצידו פארק מרוימה האהוב על היפנים במיוחד בעונות האביב-סתיו ובסופי שבוע.(במידה ויתאפשר בלוח הזמנים) חזרה למלון.

לינה בקיוטו.

10.11

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעיר נארה. נארה נחבאת בצילה של אחותה הגדולה קיוטו, אך היא אינה יפה פחות וגם חשובה היסטורית. עיר עתיקה על גבעות מיוערות המקיפות אותה, על מתחמי המקדשים היפים ומבני עץ עתיקים, השומרת על מעמדה כמרכז רוחני רוגע ונעים. נארה הייתה בירת יפן במשך 74 שנים תחת שלטון הקיסר גמיו. נבקר בשני המקדשים החשובים בעיר:טודאיג'י הכולל את הבודהה הגדול ביפן,שבזכותו התבססה נארה כעיר בירה ומרכז בודהיסטי חשוב. המקדש הגדול קאסוגה שהוקם כדי לשמש המקדש המגן של משפחת פוג'יווארה-אחת ממשפחות האצולה החזקות שייסדו את העיר. נשוב לקיוטו לסיר בשוק המקומי,נישיקי,יעד חביב על השפים בעיר,בשוק תוכלו לראות מגוון ענק של חמוצים ומוצרים המאפיינים את המטבח בקיוטו. נמשיך למקדש הכסף –הגן שמסביב למקדש נחשב בעיני היפנים לדוגמה היפה ביותר של גן יפני. חשיבותו של מקדש זה היא שבתוכו הגיעו לרמת העידון והמומחיות הגבוהות ביותר טקס התה,תיאטרון הנו, אמנות סידור הפרחים וציורי הדיו. מהמקדש נצא רגלית למסלול הפילוסופים -אחד ממוקדי העניין הפופולאריים בקיוטו,מוליך ממקדש הכסף לכיוון דרום, במקביל תעלת מים רצופה עצי דובדבן. המסלול קיבל את שמו ממנהגו של נישידה קיטארו (1870-1945) פרופ' לפילוסופיה מאוניברסיטת קיוטו, לטייל לאורכו בכל בוקר. לאורך המסלול פזורים בוטיקים ,בתי קפה, מסעדות וחנויות. לקראת ערב נצא למופע פולקלור ברובע גיון הקסום. 

לינה בקיוטו.

11.11

נצטייד בתיק ללילה אחד ונשלח את המזוודות לטקיאמה. ניסע ברכבת מקיוטו לקנזוואה. טיול בקנזאווה-כפר קטן שהתפתח במאה ה16 ונשלט 300 שנה ע"י אחת המשפחות החזקות ביפן. בגלל הרווחה הכלכלית ששררה באזור, התאפשרה צמיחה תרבותית ואמנים מקיוטו עברו לכאן ופתחו סגנונות חדשים של אמנות. היפנים מכנים את העיר "קיוטו הקטנה" -כינוי שהעיר אכן ראויה לו. נבקר בגן קנרוקואן הנחשב לאחד משלושת הגנים היפים ביפן, פירוש השם הוא "הגן בעל שש התכונות הטובות":מרווח,מבודד, מקורי ובעל ניחוח עתיק ויש בו מים זורמים ונוף יפה. נמשיך לשכונת הסמוראים האצילית והאלגנטית, נבקר בבית משפחת נומורה-שם נוכל ללמוד על חייהם של הסמוראים ותורת הזן אותה אימצו בחיי היומיום. נבקר בשוק הדגים והאוכל בעיר-מקום ענק וססגוני-הזדמנות לטעימות מדוכני האוכל הטרי ונקי. בשעת דמדומים נבקר ברובע העתיק של הגיישות-זהו רובע קסום הנותן תחושה של מסע בזמן כאילו לא עברו 150 שנה מאז החליטה יפן להפוך למדינה מודרנית. נבקר בבית הארחה של גיישות ונלמד על התופעה ,הכי מרתקת אולי בתרבות יפן.

לינה בקנזוואה.   

12.11

לאחר ארוחת הבוקר,ניסע מקנזוואה לכפר שיראקווה גו, היושב לו בחיק האלפים היפנים המתנשאים לגובה של 3000 מטר. האזור שימש זמן רב מקום מפלט למנודים ולמובסים ומדי שנה הוא מתכסה במעטה עבה של שלג.נבקר בבתי ה"גאשו-זוקורי" היחודיים- בתים אלה נקראים על שם גגות הקש המשופעים המאפיינים אותם שצורתם מזכירה "גאשו" (הצמדת כפות הידיים בתפילה.) המשיך לעיירה טקיאמה-עיר מלאת אופי השוכנת בלב ההרים.אשר בגלל המחסור בגדולי אורז,התפתחה בה תעשיית עץ שמשכה נגרים ואמנים לעיר. נבקר באולם המרכבות-תערוכת במות של הפסטיבלים הנחגגים בעיר באביב ובסתיו, הבמות מעוטרות וגבוהות בשלל צבעים ססגוניים. נסייר באזור קמיסנומאצ'י-אזור של חנויות מסורתיות עם עבודות גילופי עץ שהגיעו לשיא בשכלולם בטקיאמה. לקראת ערב נחזור למלון, שם נוכל לבקר במרחצאות החמים.

לינה בטקיאמה.

13.11

לאחר ארוחת הבוקר,נצא לשוק הבוקר של העיר טקיאמה,שם מוכרים תושבי העיר את תוצרתם החקלאית. ניסע לכפר הידה,זהו כפר פולקלור,אליו הועברו מעל 30 בתים מהאזוריים הכפריים שבסביבה.מהתבוננות בהם אפשר ללמוד על החיים באקלים מושלג ועל חייהם של ראשי הכפרים. נבקר במבשלת סאקה-המשקה הלאומי של יפן ומשקה האלים,טקיאמה מצטיינת באיכות הסאקה בזכות המים הצלולים של האזור. נחזור לעיר ונסיים בטקיאמה ג'יניה-הבית שנבנה ב-1615 עבור האדון של טקיאמה ביפן הפיאודלית והוסב למשרד משול מחוזי מטעם השוגונאט לאחר מכן.

לינה בטקיאמה.

14.11

לאחר ארוחת הבוקר נצא לנסיעה ארוכה ויפהפייה לעבר עיירת הנופש האקונה. האקונה היא עיירת מעיינות חמים השוכנת בלב הגבעות, וסביב פזורים אתרים טבעיים והיסטוריים. האזור משמש לנופש מאז המאה התשיעית. נשוט בספינה באגם אשי השוכן בלב העיירה לצד נופים שלווים ויפים,נבקר בעמק הרתיחה הגדולה-"אווקו דני" אזור מרהיב של פליטת גזים גופרתיים מהאדמה. לקראת ערב נגיע למלון.  

15.11

לאחר ארוחת בוקר,נבקר במוזיאון הפתוח,בו מוצגים פסלים מודרניים השזורים בנוף הטבע שמסביב בשלמות מדהימה. המוזיאון כולל את "בית פיקסו" המציג אוסף מרשים של הצייר האגדי. נמשיך למוצג שיחזור מעניין של שער הביקורת סקי-שו,ששימש בתקופת אדו נקודת ביקורת למעבר אנשים וכלי נשק. ניפרד מהאקונה וניסע לעיר קמקורה-בירת הסמוראים, ניסע לעיר קמקורה-בירת הסמוראים השוכנת בין גבעות מיוערות לחוף האוקיינוס ,אהובה בקרב אמנים וסופרים,בה תוכלו למצוא בתי מלאכה וחנויות עתיקות. נבקר בבודהה הגדול-האתר המפורסם בעיר,הפסל מתנשא לגובה של 13.5 מטר,שרד גלי צונמי,שריפות ורעידות אדמה.היום מותקנים בבסיסו בולמי זעזועים. נבקר במקדש האסה-דרה שעיצובו פשוט ואלגנטי ובולט ביופיו הודות לגן המהמם שנבנה סביבו ממנו ניתן לצפות על העיר החביבה על הסמוראים. מקמקורה ניסע לטוקיו-העיר הבירה של יפן כיום,שנבחרה כמקום מושבו של השוגון לפני 400 שנה.טוקיו היא העיר המודרנית,המרגשת והשוקקת בעולם כולו. בעיר קיימת הרמוניה בין ישן לחדש,מזרח ומערב,גורדי שחקים לצד גנים מטופחים ושקטים. נגיע למלון ונצא לסיור רגלי בעיר.  

16.11

נתחיל את היום בפארק שינג'וקו, דוגמה לגן מערבי ענק ומהמם שנבנה בתקופת הקיסר המיתולוגי מייג'י. הפארק מחולק לשלושה סיגנונות: אנגלי, צרפתי ויפני. בפארק חממה נדירה ביופייה הבנויה מזכוכיות. נבקר במקדש מייג'י-הקיסר המיתולוגי של יפן אשר לקח את ההחלטה האמיצה להפוך את יפן למדינה מערבית מודרנית לאחר 300 שנה שגבולותיה נסגרו ליציאה וכניסה אליה. נמשיך לשדרת אומוטסנדו- ה"שאנז אליזה" של טוקיו,זוהי שדרה החביבה על הצעירים והזרים בעיר במיוחד בסופי שבוע. ניסע לרובע התוסס והמהפנט "שיבויה" המוכר לכולנו בזכות הצומת הסואנת אותה

חוצים רבבות מדי יום.

לינה בטוקיו.

17.11

יום המוקדש כולו לטוקיו. נבקר באסקוסה,רובע עתיק בו נמצא מקדש סנסו ג'י-המרהיב והקדוש ביותר בעיר,נבקר בשוק הססגוני שסביבו ,בו תוכלו למצוא את כל המזכרות והפריטים היפניים הייחודיים. מאסקוסה נמשיך למוזיאון אדו-שמה הקודם של העיר,המוזיאון מרתק ומקורי שנבנה בסגנון מחסן מסורתי מוגבה, בו ניתן ללמוד על חיי התושבים בטוקיו ותהליך האורבניזציה שהחל עם ישיבתו של השוגון בעיר בסוף המאה ה-16. נבקר בפארק וונו, אותו הקים השוגון הראשון לבית טוקוגאווה,במטרה לנטרל את הרוחות הרעות שעלולות להגיע מכיוון צפון מזרח. הפארק היה פופולארי מאז ימיו הראשונים ושימש נושא להדפסי עץ מפורסמים ולסיפורים קצרים. ברחבי הפארק פזורים מוזיאונים ,גן חיות ואגמים. מהפארק נמשיך רגלית לשוק אמיוקו-אחד השווקים הגדולים והיפים באסיה אשר אפשר לקנות בו כל דבר.המילה אמה-פירושה ממתק ומכאן שמו של השוק. ניסע לאזור ינקה בטוקיו-פינה ציורית שהצליחה באורח פלא לשרוד את שלל המהפכות של המאה שעברה. החיים כאן מתנהלים על מי מנוחה,כפי שהם בוודאי התנהלו לפני כמאה שנה. במעבר חד ממסורת ופשטות ניסע לרובע גינזה-הרובע היוקרתי ביותר בעיר הממחיש את עוצמתה הכלכלית של יפן. נבקר בבניין סוני-אחד מסמליה של התעשייה היפנית,בחנויות הפאר,בחנויות האוכל הממגנטות ומגרות,נביט בבניינים שתוכנו על ידי טובי האדריכלים.

לינה בטוקיו.

18.11

טוקיו –ניקו-חזרה לטבע לצד פאר הבנייה של השוגון. ניקו-פנינת התיירות של יפן ועיר השוגון. עם בוקר נצא מטוקיו לעיר ניקו. ניקו משופעת במקדשים ובהם מגיעה אומנות יפן לשיאה. הסיור כולל ביקור במקדש טושוגו שנבנה לכבודו של השוגון הגדול טוקוגאווה. נבקר במפלי קגון הנופלים מגובה של מאות מטרים ונצפה באגם "צ'וזנג'י". לאחר שנחזור למלון להתרעננות קלה-נצא לארוחת ערב יחד.

לינה בטוקיו.

19.11

לאחר ארוחת הבוקר-נתחיל את היום בביקור בבניין העירייה של טוקיו שנבנה בשנות התשעים של המאה שחלפה בעלות של מיליארד דולר. ניסע לארמון הקיסר ששימש בעברו מקום מושבו של השוגון,ונטייל בגן המזרחי שסביבו. נסייר בפארק היבייה הענק –הפארק הגדול היחיד בעיר המעוצב בסגנון מערב. ,בדרכנו חזרה,נוכל לראות(במהלך נסיעה) את בניין הפרלמנט . אחה"צ חופשי לקניות אחרונות והתארגנות לחזרה לארץ (אם לא-נסיעה לדייבה).

20.11

עמוסי חוויות וזכרונות של נופים יפים ובלתי נשכחים נטוס בבוקר לישראל דרך סיאול.

צרו איתנו קשר

972-52-3894740+

maropanit@hotmail.com

דיקלה כהן טיולים ליפן

ברוכים הבאים לאתר טיולים ליפן של דיקלה כהן.
דיקלה התגוררה בטוקיו כסטודנטית לשפה היפנית , כארבע שנים והשלימה את לימודיה בתרבות והיסטוריה היפנית לתואר שני באוניברסיטה העברית,ירושלים.
מאז ועד היום, דיקלה מוציאה טיולים מאורגנים, פרטיים ואף נותנת שירותי יעוץ למטייל העצמאי ביפן.
באתר תוכלו למצוא מגוון מסלולים כולל המלצות,
תמונות רשימת אתרי חובה, תרבות, היסטוריה ,אמנות יפנית ומודרנית, אוכל ועוד.